وبلاگicon
شهابستان - اتوبوس سواری

هدایت به بالا

چشتون روز بد نبینه تا از یاسوج بیام مشهد انگاری یه عمر بهم گذشت، انواع و اقسام عجایب خلقت بشری رو تو این مسافرت مشاهده کردیم!

تا برسم شیراز مردم صمٌ بکم، لام تا کام باز نمیکردن! اگه در حال حرکت اتوبوس حالتون بهم نمیخوره بهترین محل واسه کتاب خوندنه . . .

شیراز  که رسیدم، قبل از سوار شدن دو  سه تا از برادرای اهل سنت پیغمبر وایسادن جلوی نمازخونه شیراز و دور تا دورشونو بچه شیعه ها گرفته بودن استراحت می کردن  و علی الظاهر در کمال خشوع داشتن نماز میخوندن نمیدونم شاید من اشتباه کنم ولی برام عجیب بود که کلاً سه تا سنی بیشتر نبودن ولی همیشه حد اقل یکیشون در حال نماز خوندن بود و بقیه استراحت میکردن و این روال تا وقتی اونجا بودم همچنان ادامه داشت و عجیب تر این بود که هر چی من صبر کردم تا لااقل یکیشون سوار یه اتبوس بشه نشد که نشد ! البته با کسی هم حرف نمیزدن ها فقط دقیقا پشت مهراب و درست در معرض دید همگان با رعایت کامل موازین و حوصله فراوان نمازشونو میخوندن ...

بدون شرح گفتم که خودتون روش فکر کنید !..

بالاخره ساعت سه و نیم شد و منم سوار اتوبوس مشهد شدم !

یه همچین چیزی بود اتوبوسمون؛

 

 

آخ ! شما رو به خدا مراقب رفتارتون توی مکان های عمومی باشین ..

صندلی جلو یه جفت کفتر عاشق نشسته بودن که معلوم بود تازه نامزدن، تا اون ته اتوبوس همه هی نیگاشون میکردن و خودشون فک میگردن لابد همه خوابن و هیچکی حواسش به معاشقشون نیست! خلاصه منم به کمکشون رفتم و سعی کردم افکار عمومی رو به سمت مباحث مختلف فرهنگی اجتماعی منحرف کنم! و بحمد الله مهماندار اتوبوس همراهیمون کرد و یه فیلم گذاشت و کلاً همه حواسها رو جذب خودش کرد [طنز شرط آخر بود فیلمش] ! بعد از نماز و شام  هم که کم کم شب شد و راس راسی همه خوابیدن ولی شما رو به خدا یه خورده حواستون تو این اماکن جمعی  بیشتر به خودتون و رفتارتون باشه . . .

* قابل توجه خیرین محترم ؛ تو این مسیر، مسجد حکم نخود سیاهو داره! خرج زیادی نمیخواد ها، یه وضو خونه و اتاقه دیگه . . .

 صبح که شد گر و گر تلفنم شروع کرد به زتگ زدن قطع نکرده یکی دیگه میومد پشت خطّم! تا اینکه بالأخره رسیدیم به مشهد الرضا

 
طبقه بندی: خاطرات من، برچسب ها: مسافرت با اتوبوس، از یاسوج تا شیراز، از شیراز تا مشهد، عجایب مسافرت، مشهد امام رضا علیه السلام، مسافرت، تا کوی دوست،

اشتراک و ارسال مطلب به :

تاریخ : سه شنبه 1393/03/13 | 03:32 ب.ظ | نویسنده : سیّد شهاب | نظرات

دوشنبه 1399/08/5 06:44 ب.ظ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.